Potęga słów

Potęga słów

Ćwiczenia prawopółkulowe Moim okiem Nauka czytania Wzrokowe obrazy samogłosek 0

Słowa mają moc, ponieważ od nich wszystko się zaczyna. Każda więź, każda miłość, każda przygoda z drugim człowiekiem zaczyna się od wypowiedzenia pierwszego słowa. Pozwalają porozumieć się ze światem… Jeśli jednak nauka pierwszych słów przychodzi z ogromnym trudem, a nauka czytania wydaje się być ogromną górą nie do pokonania, wtedy trzeba pokonywać trudności – sposobem!

Jednym ze sposobów na zachęcenie dziecka do nauki są klocki tablicowe. Drewniane klocki, ciepłe w dotyku z dodatkiem farby tablicowej i tysiące możliwości zabaw terapeutycznych.

Dziś chciałabym zaprezentować i opisać Wam jedynie parę możliwości terapii dzieci przy użyciu takich klocków.

img_9986-21. Na klocku piszemy samogłoski/sylaby. Dziecko otrzymuje od nas pasek z samogłoskami/sylabami. Jego  zadaniem jest wybrać samogłoskę na klocku, wypowiedzieć ją na głos i wskazać taką samą na pasku ćwiczeń.

2. Dziecko otrzymuje od nas klocek, kredę i rozsypane etykiety z sylabami. Jego zadaniem jest wylosować sylabę, przeczytać ją i odtworzyć kształt liter na klocku.

3. Dziecko otrzymuje od nas klocki z wypisanymi na nich sylabami, oraz rozsypane etykiety z wyrazami. Jego zadaniem jest wylosować etykietę, a następnie znaleźć na klockach odpowiednie sylaby.

4. Wersja jak poprzednia tylko odwrotnie: dziecko otrzymuje klocki z sylabami, jego zadaniem jest odszukać  odpowiednią etykietkę.

5. Na dużej kartce papieru i kostce piszemy sylaby. Zadaniem dziecka jest rzut kostką, przeczytanie sylaby które wypadła a następnie wskazanie i przeczytanie takiej samej sylaby na planszy.

6…7…8….dyktuje tylko Wasza kreatywność!

moc-slow-450x350Do zabaw samogłoskowo/sylabowych z Milenką używam fenomenalnej gry „Moc słów” którą kupiłam jakiś czas temu od Zintegrowane Centrum Rozwoju – Produkty Kreatywne. Co wyróżnia tę pomoc na rynku? Ręczne wykonanie, dbałość o każdy detal począwszy od starannego malowania klocków, pięknego pudełka z ręcznie wyciętym tytułem z pianki, aż po….instrukcję obsługi i kredę zawiniętą starannie w gąbkę, aby nie połamała się podczas transportu. Naprawdę – moje wyrazy szacunku, bo po zestawie „Moc słów” od razu widać, że jest robione z pasją.  Cena nie jest wysoka, bo zaledwie 26 zł. Za tę cenę otrzymujecie dwa klocki, kredę, etykiety z sylabami i instrukcję z propozycjami zabaw i gier.

Razem z Milenką – serdecznie polecamy!

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *