NAJ września – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

NAJ września – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

Baza wiedzy Ciągi zautomatyzowane Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia funkcji poznawczych Ćwiczenia prawopółkulowe Edukacja Edukacja Montessori Edukacja przyrodnicza Koncentracja Materiał kosmiczny Motoryka mała i terapia reki Nasze NAJ miesiąca Terapia 0


Październik już dłuższą chwilę szaleje w naszym kalendarzu, więc nadrabiam zaległości i nadszedł czas na kolejny artykuł pod tytułem:

NAJ….

Są to artykuły, w których pokażę Ci na jakich pomocach najchętniej pracowała Milenka w konkretnym miesiącu. Co wzbudziło jej zachwyt na tyle, aby sięgać po nie prawie codziennie.

No to co? Zaczynamy?

NAJ września

We wrześniu rozpoczęłyśmy pracę z szeroko pojętym tematem „jesień”, tak więc siłą rzeczy Milenka na półkach ma bardzo dużo „jesiennych” pomocy. Zarówno mocno odnoszących się do tematu jesieni, jak i trochę luźniej, bo nawiązują na przykład tylko kolorystyką do barw jesieni.

We wrześniu najczęściej i największą chęcią sięgała po:

Grę edukacyjną: Pory roku i miesiące

Jest to gra mojego autorstwa, o której zasadach pisałam w tym artykule.

Gra ma na celu w łatwy i przyjazny sposób zapoznać dziecko z nazwami pór roku i kolejnością ich występowania, nazwami miesięcy, kolejnością ich występowania, a także nauczenie dziecka które miesiące są przyporządkowane której porze roku.

Gra podzielona jest na dwa moduły – w pierwszym dziecko wraz z rodzicem ćwiczy nazewnictwo, czytanie nazw miesięcy, kojarzenie nazwy z ilustracją, poprawne układanie pór roku i miesięcy. Moduł drugi – to mini gra karciana typu: „Ja mam, kto ma?”.

Moją grę edukacyjną Pory roku i miesiące możesz kupić w moim sklepie tutaj.


Gra edukacyjna „Pory roku i miesiące

Leśny spacer

To bardzo interesująca układanka firmy SkumajTo. To wspaniała zabawa, która pozwoli dziecku w prosty sposób przyswoić sobie nazwy drzew i rozróżnić je za pomocą cech charakterystycznych ich liści. 

Ale to nie wszystko, dla mnie bardzo cenne jest, że każdy liść ma także karty z podpisami. Układankę leśny spacer Milenka z lubością układała prawie codziennie, szczególnie po powrocie ze spaceru z naręczami liści.


Układanka „Leśny spacer” – SkumajTo

Nazwij i wrzuć – warzywa i owoce

W szkole Milenka rozpoczęła temat dary jesieni, a skoro u nas jesień, w szkole jesień, za oknem jesień… na półce postawiłam, bardzo dobrze znane jej pudełko firmy Tulula.

Do tematu jesieni zdecydowanie nam fantastycznie się komponowało i Milenka bardzo często sięgała po „koszyk na zakupy”. Aby tematycznie nawiązać do jesieni, na naszych zakupach kupowałyśmy na przykład tylko dary jesieni, albo wszystkie produkty w kolorach jesieni.

My mamy powiększony zestaw, który nazywa się „Zestaw: artykuły spożywcze.” U Tululi znajdziecie także zestaw podstawowy: „Warzywa i owoce.

Więcej o możliwościach pracy na tym konkretnym zestawie znajdziesz w moim wpisie: #CzasNaPogaduchy odc. 14


„Nazwij i wrzuć – warzywa i owoce” – Tulula

Przewlekanka „Szalone fryzury”

Ta przewlekanka pięknie zgrywała mi się kolorystycznie z barwami jesieni – dlatego wylądowała na jesiennej półce. Zawsze staram się, aby pomoce z danego zakresu tematycznego wspierały całościowo rozwój dziecka, także wspierały terapię ręki.

Przewlekankę kupiłam sklepie Bajo, w Krakowie ponad 15 lat temu. Używa jej już moje trzecie dziecko, a ona nadal wygląda jakbym kupiła ją wczoraj…

Dlatego kocham drewno….


„Szalone fryzury” – Bajo

Tak wyglądają nasze NAJ ww wrześniu, mam nadzieję, że Cię zainspirowały. Kolejny post z cyklu “NAJ” już w grudniu. Teraz pilnie obserwuję po jakie pomoce najchętniej sięga Milenka w tym miesiącu.

Pozdrawiam Cię serdecznie!Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *