Bawimy się z sylabami

Bawimy się z sylabami

Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Nauka czytania 2

Dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu córka poszła do przedszkola. Nie ukrywam, że obie z radością pożegnałyśmy się w drzwiach sali. Jeszcze chwilę stojąc w drzwiach rozmawiałam z wychowawczynią, a ona zabrała do stolika jakąś układankę i machała mi niecierpliwie „Pa! Pa”, a jej mina mówiła: „No idź już sobie! Idź! Idź!” 😉

Korzystając z tego, że pierwszy raz od dłuższego czasu mam pusty dom – bo wszyscy w szkole, pracy, przedszkolu… rzuciłam się w wir domowych obowiązków. Jak to miło odkurzać mieszkanie gdy za mną nie chodzi krok w krok córka z drewnianym kogutkiem na patyku który jest jej odkurzaczem 😉 Miła odmiana 😉 Ale sprzątanie szybko się kończy, więc wymyśliłam, że na popołudnie, po powrocie z przedszkola przygotuję jej nową zabawę – bo ona uwielbia nowości 🙂 I tak na szybko stworzyłam jej nową zabawę z sylabami.

Na dużym arkuszu papieru narysowałam sylaby, które wciąż trenujemy. Każda sylaba w innym kolorze. Kolory pobrałam z kolorowej kostki do  gry:

IMG_2931

Takie wielkie rolki papieru można kupić w Ikea za dosłownie parę groszy – polecam 🙂

Jak się będziemy bawić?

Pierwszy gracz rzuca kostką i wypowiada na głos jaki kolor wypadł. Następnie odszukuje kolor na planszy i czyta sylabę która jest tego samego koloru. W kolejnym kroku odszukuje właściwą sylabę:

IMG_2938

 

Wybiera jedną i kładzie na sylabie którą wylosował:

IMG_2941

 

Następnie drugi gracz postępuje w ten sam sposób:

IMG_2943

 

Robiąc zdjęcia do tego wpisu, pomyślałam, że można by jeszcze narysować inną planszę, zrobić „zegar do losowania” i bawić w taki jakby twister sylabowy. Np. prawa ręka na zielone PU, lewa ręka na pomarańczowe PE, prawa noga na fioletowe PY i tak dalej….tylko plansza musiałaby być większa. Muszę obejrzeć w internecie dokładnie plansze do gry twister i być może spróbuję sama jej zrobić sylabowego twistera. Na pewno śmiechu będzie przy tym co niemiara 😉

Pozdrawiam Was serdecznie!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

2 komentarze

  1. I&K pisze:

    Cudny pomysł, wykorzystamy do czytania angielskich 'sight words”, nad którymi pracujemy obecnie

    • Marzena pisze:

      Dziekuję 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *