PODCAST: Zabawy edukacyjne – odc. 1

PODCAST: Zabawy edukacyjne – odc. 1

DIY zabawy i pomoce Podcast Terapia 0


Witaj w nowym 2020 roku w który wchodzę z mocnym przytupem! Cały ubiegły rok chciałam rozpocząć nagrywanie podcastów dla Ciebie, ale…

A to się nie składało, a to niby pomysł miałam, ale wydawał mi się słaby. Inny pomysł na cykliczne podcasty na który wpadłam, wydawał mi się taki nijaki. I tak przeleciał mi cały 2019 rok…

Nagrywanie podcastów wpisałam na mojej liście analizy jako cele niezrealizowane. W moim planie na rok 2020 również nie widniało nagrywanie podcastów.

Aż do wczoraj…

Kiedy to ot tak, wpadłam na świetny pomysł cyklicznych podcastów, chwyciłam mikrofon i po prostu nagrałam to co mam Ci do powiedzenia. Zupełnie bez przygotowania, po prostu poleciałam na fali mojego szaleństwa…


Mój, właśnie rozpoczynający się cykl podcastów pod wspólnym tytułem „Zabawy edukacyjne” będzie zbiorem ciekawych pomysłów na kreatywne i przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem.

Chcę Ci pokazać jak poprzez zabawę uczyć i rozwijać zmysły Twojego dziecka.

Ale, ale…

Chciałabym jeszcze, aby zabawy jakie Ci proponuję były także alternatywą dla Ciebie… Alternatywą w której w końcu spokojnie wypijesz ciepłą kawę, wstawisz obiad i poskładasz pranie bez wyrzutów sumienia, że tak owszem chciałabyś dać dziecku jakąś edukacyjną zabawę – ale nie masz pomysłu.

Dajesz mu więc z ogromnymi wyrzutami sumienia tablet, albo sadzasz przed bajką, a w głowie kołacze Ci, że nie tak to powinno wyglądać, że Twoje dziecko zamiast rozwijania się, wodzi palcem po tablecie, ale co do jasnej cholery masz mu wymyślić w 5 minut, jak w zasadzie nic nie masz w domu? A w głowie kołacze Ci się tylko, że obiad na jutro trzeba wstawić, a Ty jesteś wyrąbana po pracy jak koń po westernie i ostatnią rzecz na jaką masz ochotę, to wymyślanie dla dziecka rozwojowych i edukacyjnych zabaw.

Nie przejmuj się!

Doskonale znam ten stan! Też czasem mam ochotę wszystkim walnąć, powiedzieć „Weźcie się wszyscy odwalcie ode mnie, ja potrzebuję usiąść na chwilę w kącie, wpić w ciszy kubek ciepłej kawy. Tak!!! do choroby W CISZY!!! więc przestańcie się wydzierać i ciągle mękolić mamo to, mamo śmo… Ja potrzebuję te 20 minut naładować baterie, bo też miałam męczący dzień…”

Napić się kawy….takiej od razu zaparzonej, aromatycznej, a nie tej zaparzonej o 6 rano i 4 razy odgrzewanej w mikrofali…

Teraz widzę jak się uśmiechnęłaś i pomyślałaś „Boże!!! MAM TAK SAMO!!!” No więc witaj w klubie!

Świetnie to rozumiem i wiem, że jak odsapniesz te parę chwil, nagonisz najpilniejsze domowe obowiązki, to wtedy z uśmiechem na ustach masz ochotę usiąść z dzieckiem i razem się pobawić.

I tu wbijam ja i moje podcasty! TADA!

W moich podcastach „Zabawy edukacyjne” będę pokazywała Ci moje patenty na właśnie takie chwile, gdy nie chcesz dziecku dać tabletu czy włączyć bajki, ale jednak masz parę domowych obowiązków, które no musisz zrobić.

Wszystkie zabawy jakie będę Ci proponowała będą bardzo łatwe do przygotowania, bo wszystkie elementy do zabaw masz w domu, a jeśli nie, to wracając do domu dokupisz w Lidlu czy Biedronce przy okazji zakupów spożywczych.

Samo przygotowanie zabawy zajmie Ci dosłownie parę minut i… już nie będziesz czuła wyrzutów sumienia, że Ty ogarniasz szybko obiad, a twoje dziecko bezmyślnie gapi się w bajkę. Będziesz miała pewność, że rozwija się wielozmysłowo. Ty ogarniesz swoje obowiązki, napijesz się kawy i z uśmiechem na ustach dołączysz do swojego dziecka.

No to co?

Zapraszam Cię gorąco do odsłuchania pierwszego, wprowadzającego do zabaw edukacyjnych podcastu:

    Wolisz czytać niż słuchać?

Przygotowałam dla Ciebie także transkrypcję podcastu. Kliknij tutaj i pobierz.

Masz pytanie lub komentarz?

Napisz!

Wiesz…dopiero zaczynam. Uczę się. Zgodnie z zasadą Oli Budzyńskiej czyli Pani Swojego Czasu: „Zrobione jest lepsze od doskonałego”, nagrałam podcast i wypuszczam coś, co nie jest idealne. Może głos mam trochę drętwy, może w tle są szumy, ale mam zamiar stale to ulepszać. Pomożesz mi w tym?

Napisz, czy mój podcast i idea jaka za nimi stoi Ci się podoba?

A może chcesz o coś zapytać? Pytaj śmiało – na 100% odpowiem w komentarzu.

Podziel się z innymi

Jeśli Ci się podobało i uważasz, że mój podcast jest warty polecenia, podziel się linkiem ze światem.

To co? Do usłyszenia w kolejnym podcaście!

Pozdrawiam Cię serdecznie i… niecierpliwie czekam na twój komentarz 🙂


Bezpłatne materiały do ćwiczeń z dzieckiem!Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *