Paluszek

Paluszek

Koncentracja Moim okiem Motoryka mała i terapia reki 7

Jakiś czas temu kupiłam córce fenomenalną zabawkę. Niestety dopiero teraz mam chwilę czasu aby zaprezentować Wam tę pozycję.

Jest to gra „Paluszek” z wydawnictwa Epidexis. Za niewielką cenę, bo 29,90 zł otrzymujemy rewelacyjną zabawkę edukacyjną. Jest to gra ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych ( palce obu rąk ) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych, koordynację ruchowo – wzrokową.

IMG_1993

 

W pudełku kryje się plastikowy sześcian z 37 otworami wielkości opuszka palca z przeźroczystą pokrywą montowaną z podstawą na zatrzaski do wielokrotnego otwierania i zamykania. W środku  znajdują się 24 plastikowe kulki w 4 kolorach. Na czym polega jej fenomen?

Dziecko lub dorosły (bo gra wciąga nawet dorosłych) poprzez włożenie opuszka palca od spodu, unosi i przetacza kuleczki układając je we wzór.

IMG_1996

 

Do gry dołączone jest 18 kart z różnymi układami kolorowych kulek.

IMG_2002

 

Na odwrocie kart są pola blanko do samodzielnego tworzenia wzorów.

IMG_2006

Przykładowe zasady gry:
Gracze losują po 1 karcie, w czasie 1-3 min. dokładnie przyglądają się jej, zapamiętują układ, następnie zakrywają kartę i przystępują do odtworzenia wzoru. Wygrywa ten kto pierwszy ułoży prawidłowo wzór.

Ja z Milenką nie gramy w ten sposób, gdyż to dla niej jest za trudne – po prostu odwzorowujemy wzory z kart i też jest przy tym mnóstwo frajdy. Co więcej zabawka idealnie nadaje się do podróżowania z dzieckiem. Na pewno zajmie niejedną małą marudę w samochodzie na dłuższy czas 😉

Gra „Paluszek” wzmacnia koncentrację i uwagę, odbiór sensoryczny, pobudza kreatywność. Jest idealna w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Pudełko ma optymalną wielkość i kształt by zmieściło się w dłoni dziecka a manipulowanie kulkami było dla niego wygodne. Reasumując: naprawdę gorąco polecam! Zresztą niech reklamą tej gry/zabawki będzie tytuł „zabawka roku 2013” – to mówi samo za siebie – prawda?

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

7 komentarzy

 1. edyta pisze:

  Marzenko super ta zabawka ja mam mosaic ravensburger mnustwo plansz i dopasowywania kolorów też swietna gra dostaliśmy ją od mojego brata dla Damianka

  • Marzena pisze:

   Edytko, a możesz mi podesłać linka do tej mozaiki? Nie moge tego znaleźć w czeluściach internetu a jestem bardzo, bardzo ciekawa! 🙂

 2. edyta pisze:

  Witaj Marzenko też nie mogę tego znaleźć w internecie chyba rzeczywiście jej nie ma 🙁
  Mozaika jest prezentem od mojego brata i nie wiem gdzie została kupiona jeżeli chcesz to mogę zrobić i podesłać zdjęcie
  Pozdrawiam 🙂

  • Marzena pisze:

   Tak, jeśli mogę prosić żebyś zrobiła fotkę chociaż pudełka żebym wiedziała czego szukać to bede ogromnie wdzięczna!

 3. edyta pisze:

  Zrobiłam zdjątka i wrzuciłam na tufotki link http://tufotki.pl/AHq99

  • Marzena pisze:

   Edytko, dziękuję gorąco! Fenomenalnie to wygląda, już teraz wiem za czym się rozglądać! 🙂

 4. edyta pisze:

  🙂
  Ja z małym też ćwiczę tą mozaiką szeregowanie i sekwencje super się do tego nadaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *