NAJ listopada – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

NAJ listopada – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

Baza wiedzy Ćwiczenia prawopółkulowe Integracja sensoryczna Nasze NAJ miesiąca Rozmieszczenie przedmiotów w przestrzeni Terapia 0


Wiesz, że pisząc ten artykuł zauważyłam, że przegapiłam wpis o naszych NAJ października? Mam nadzieję, że mi wybaczysz…

Powiem Ci, że sama nie mam pojęcia dlaczego tak się stało? Chyba jakieś zagięcie czasoprzestrzeni. No trudno, mleko się wylało, października nie będzie – za to na tapetę wskakuje listopad.

NAJ….

Są to artykuły, w których pokażę Ci na jakich pomocach najchętniej pracowała Milenka w konkretnym miesiącu. Co wzbudziło jej zachwyt na tyle, aby sięgać po nie prawie codziennie.

No to co? Zaczynamy?

NAJ listopada

Bardzo uważnie obserwowałam Milenkę w listopadzie i… najczęściej używaną przez nią kombinacją pomocy była….Dokładnie… deska do balansowania Wobbel i suszarka na pranie.

Nasza deska jest z nami chyba już dobry rok? Prawdę ci powiem, że nie pamiętam kiedy ją kupiłam, tak długo z nami jest. Nasza to rozmiar XL z niebieskim filcem pod spodem. Kupiłam ją w sklepie Majolinek i tak – jest droga jak jasna cholera.

Jest tak droga, że do decyzji o zakupie dojrzewałam bez mała 2 lata! Ale w końcu podjęłam męską decyzję i kupiłam, a mój mąż jak zobaczył cenę to przewrócił teatralnie oczami, później lekko je wytrzeszczył i zapytał:

Czy Ty zwariowałaś???!!! Za kawał zgiętej deski tyle pieniędzy???

Powiem Ci, że na chwilę wtedy zwątpiłam, czy ja aby na pewno jestem w pełni sprawna na umyśle?

No ale dobra, deska doszła i od tego czasu zaczęło się deskowe szaleństwo.

Czy uwierzysz mi jak Ci napiszę, że…

Milena używa tej deski codziennie? Naprawdę. Odkąd deska jest u nas w domu, Milena nie robi nic innego tylko ciągle jest sklejona z deską. Buja się na niej, ćwiczy, leży, czyta, bawi się. Przestała siedzieć na krześle i gdy zaganiam ją do jedzenia przy stole, to siada niechętnie. A jak tylko spuszczę ją z oka od razu wędruje z jedzeniem na deskę.

Tak w zasadzie to krzesło nam już niepotrzebne 😉

Dodatkowo nie tylko Milenka jej używa – ale także nasza najmłodsza kotka Nela. Boże co ten kot wyprawia z tą deską…

Nie potrzebny nam wieczorem żaden serial czy film – wystarczy siedzieć i obserwować Nelę. Atakuje deskę, ślizga się po niej, przewala, wciska pod deskę kocie zabawki, a ja drżę czy jak wsadzi pod deskę łepek, to czy przypadkiem gdy drugi kot wskoczy, to jej nie przytrzaśnie łba?

No i jak widzisz na zdjęciu – na deskę można też układać suszarkę do prania – w naprawdę różnych konfiguracjach… na to często Milenka zarzuca koc i bawi się, w statek, albo bujany dom, albo w rakietę, albo w pociąg…jej wyobraźnia mnie fascynuje.

Powiem Ci tyle o tej desce – używam ją także ja i to codziennie. Robię na niej różnorodne ćwiczenia równoważne i rozciągające. Jest do tego wyśmienita.

Dodatkowo na deskę kładziemy na przykład dużą piłkę rehabilitacyjną i robię z Milenką różnorodne ćwiczenia równoważne z zakresu terapii integracji sensorycznej.

A gdybym wiedziała wcześniej…

jak często, jak intensywnie i w jaki sposób będzie używana ta deska w naszym domu… To powiem ci wprost: żałuję, że 2 lata debatowałam nad jej zakupem.

Naprawdę nie żałuję ani jednej złotóweczki którą wydałam na tę deskę, bo naprawdę warta jest tego!

A suszarkę do prania to na pewno masz w domu 😉 A jak nie masz to w każdej „Lidronce” na promocji kupisz za parę złociszy 😀


No dobrze ale nasze NAJ nie może być tylko o desce!

Aczkolwiek konfiguracja: deska i suszarka w tym miesiącu zdecydowanie były na prowadzeniu. Co tam jeszcze było u Milenki w intensywnym użyciu?

Tablica magnetyczna, którą kupiliśmy Milence podczas naszego wyjazdu do Norwegii.Zabawa na tej tablicy polega na tym, że specjalnym „długopisem” na końcu którego jest magnes, wyjmuje się metalowe kuleczki, które wskakują w otworki i w ten sposób można tworzyć różnorodne obrazki.

Z tego co jakiś czas temu mignęło mi na InstaStory w sklepie Majolinek widziałam takie tablice w kolorze czerwonym. Jak coś to serdecznie Wam polecam, bo fantastyczna zabawa jest z tą tablicą.

I powiem Wam, że nawet nam nie pikała w bagażu podręcznym na lotnisku 😀


Na początku listopada przyszedł do nas Szczwany Lis Marian…

I stał się niekwestionowanym hitem Milenki.Fantastyczna pomoc do ćwiczeń przyimków i mowy dialogowej, budowania zdań oraz dłuższych opowiadań. Szczwanego Lisa Mariana mamy z firmy Buu Strasznie Fajne Zabawki i powiem Ci, że i ja jestem bardzo zadowolona z tej pomocy.

Ostatnią pomocą po którą Milenka sięgała bardzo regularnie w listopadzie są…

Karty Milowe

O kartach tych pisałam sążnisty artykuł, który możesz przeczytać tutaj: MILOWE gry i zabawy rozwojowe , a teraz napiszę Ci tylko, że jestem w ciężkim szoku jak fantastycznie Milenka na nich pracuje.Ostatnio pomyślałam, że muszę założyć specjalny zeszyt w którym będę spisywała opowiadania jakie tworzy Milenka przy użyciu tych kart.


Tak wyglądały nasze NAJ w listopadzie, mam nadzieję, że Cię zainspirowały. Kolejny post z cyklu “NAJ” już na początku stycznia. Teraz pilnie obserwuję po jakie pomoce najchętniej sięga Milenka w tym miesiącu.

Pozdrawiam Cię serdecznie!
Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *