NAJ grudnia – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

NAJ grudnia – czyli nasze terapeutyczne hity miesiąca

Baza wiedzy Nasze NAJ miesiąca 0


Kolejny miesiąc zbliża się już do połowy, czas więc na podsumowanie naszych hitów miesiąca grudnia.

NAJ…

Są to artykuły, w których pokażę Ci na jakich pomocach najchętniej pracowała Milenka w konkretnym miesiącu. Co wzbudziło jej zachwyt na tyle, aby sięgać po nie prawie codziennie.

No to co? Zaczynamy?

NAJ grudnia

Nie ukrywam, że piszę to z wielką dumą! W grudniu najczęsciej Milenka się gała po….

TAK! Moją pomoc! A dokładnie rzecz ujmując: po „Bystre Oczko – loteryjkę obrazkową„.Loteryjka obrazkowa to bardzo atrakcyjna i emocjonująca loteryjka obrazkowa, która polega na wyszukiwaniu obrazków z etykietek na dużej planszy.


Loteryjka może służyć do organizowania różnorodnych zabaw w parach lub grupach, między innymi można grać w:
wyszukiwanie – dziecko losuje obrazek i odnajduje taki sam na planszy,
zgadulę – dziecko opisuje wylosowany obrazek, a przeciwnik odnajduje go na planszy.Kolorowanka wodna

Bardzo często Milenka używała kolorowanki wodnej Water WOW! Muszę Wam się przyznać, że nie miałam bladego pojęcia o istnieniu tych kolorowanek! Jest to dla mnie odkrycie grudnia!


Kolorowanka wodna Water WOW!

Kolorowanka jest po prostu mega na każde okazje – nawet do samochodu. zabawa polega na tym, że do pojemniczka zakończonego pędzelkiem nalewamy wodę i malujemy po kolorowance. Nic się nie wylewa, nie wychlapuje – idealnie nadaje się do zajęcia dziecka podczas dalszych podróży.

My mamy jedną kolorowankę, oczywiście z wróżkami, ale już wiem, że lada dzień kupię kolejne. W moim ulubionym sklepie Majolinek mają ogromniasty wybór tych kolorowanek.


Zabawa w mamusię…

Dawno, dawno temu kupiłam Milence lalkę anatomiczną Miniland. Bawi się nią często, ale w grudniu przyszło jakieś apogeum! Nawet spała z nią w łóżku.

Podejrzewam, że sama zabawą laką powoli jej się nudziła, ale w prezencie Milenka dostała ubranko dla lalki firmy Przytullale i chyba właśnie to ubranko i w końcu możliwość przebierania lalki tak pięknie zaowocowało w fantastyczne zabawy tematyczne.Niestety nie pamiętam w jakim sklepie kupiłam tę lalkę anatomiczną Mililand, ale sprawdziłam dla Was – w Majolinku dostępne są także te lalki oraz ubranka Przytullale dla nich.

Nasza lala jaką wybrała sobie kiedyś Milenka to Azjatka. Swoją drogą mamy ją chyba już ponad rok, a nadal pachnie OBŁĘDNIE!


I jak na pewno wiecie…

Jestem psychofanką firmy Grimms. Mamy coraz więcej ich produktów, a zaczęło się od tęczy i podkładek, które kupiłam w Ulm, gdzie zatrzymaliśmy się na parę dni u znajomego w drodze na pokazy lotnicze w Axalp.

Jako, że ceny Grimmsa do niskich nie należą, dokupuję powoli, sukcesywnie, zwykle na jakieś okazje.

Nie inaczej było i tym razem. Po ponad pół roku marudzenia dziewczynom z Majolinka, że a kiedy będzie ta układanka? A jak już dojedzie to BŁAGAM od razu mi jedną odłóżcie, bo ja ją kupuję! One biedne, bo nie od nich zależało to kiedy producent „rzuci” na rynek kolejną partię tych układanek, ale sumarycznie… UDAŁO SIĘ!!!

I tak w tym roku na Mikołaja Milenka dostała Kwadrat Kreatywności.


Kwadrat kreatywności Grimm’s

Dostała i przepadła. Przepadła Milenka, przepadłam ja i …. przepadli moi synowie. Tak, nawet ten już prawie 19 letni lubi gdy Milenka układa, podejść do niej i układać klocki z kart ze wzorami razem z nią.

Tak, ja wiem, Grimms nie jest tani, ale warto.


Tak wyglądały nasze NAJ w grudniu, mam nadzieję, że Cię zainspirowały. Kolejny post z cyklu “NAJ” już w lutym. Teraz pilnie obserwuję po jakie pomoce najchętniej sięga Milenka w tym miesiącu.


Darmowe materiały do zabaw z dzieckiemZapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *