Kolorowe koła – układanka logiczna

Kolorowe koła – układanka logiczna

Analiza i synteza wzrokowa Baza wiedzy Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia funkcji poznawczych Ćwiczenia prawopółkulowe Figury geometryczne Koncentracja Pamięć Terapia 0


Upał, żar się leje z nieba, nie da się wyjść na dłużej z domu… Dziecko znudzone prosi: Mamo daj mi nową grę, taką twoją!

No nie powiem – trochę mnie to połechtało, że dziecko zamiast sięgać po jakąś „cudzą” układankę woli taką którą zrobiła mama <3

W ten oto sposób powstały Kolorowe koła – układanka logiczna.

Kolorowe koła – co to jest?

To zestaw dziesięciu kart wzorów, które można obracać według własnej osi otrzymując tym samym 40 kart wzorów. Do tego dwanaście etykiet i…zabawa na prawie godzinę.Jak się bawimy?

Wybieram jedną planszę i kładę ją na stół. Rozsypuję kolorowe etykietki. Milenka układa pod plansza, tak jak w układankach lewopółkulowych odpowiednie etykiety.

Pamiętajcie o tym aby dziecko układało etykietki rzędami od góry do dołu, oraz od lewej strony do prawej.

Dodatkowo młodsze dzieci mogą układać etykietki bezpośrednio na planszy.


Kolorowe koła – układanka logiczna

Po odwróceniu karty wzorów otrzymujemy nową kartę którą może ułożyć dziecko.
Jeśli chcesz zobaczyć jak prezentuje się moja pomoc, zapraszam Cię do obejrzenia tego krótkiego filmu:

Dla kogo?

Dla dzieci od około 3 roku życia jako prosta układanka na której dziecko układa etykiety. Skorzysta także 5- 6 latek, jako trudna układanka lewopółkulowa. Dla każdego dziecka, które lubi wyzwania.

Jeśli stronę z etykietami wydrukujecie dwa razy – otrzymacie fantastyczną grę typu memory – i zapewniam, bardzo trudną. gdyż dziecko odwracając kolejne obrazki będzie musiało w umyśle obrócić wzór aby upewnić się czy jest dokładnie taki sam jak już odkrytego kartonika.

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *