Kalendarz adwentowy 2016

Kalendarz adwentowy 2016

Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Nauka czytania 0

Już w ubiegłym roku pisałam Wam o naszej tradycji Kalendarza Adwentowego. W tym roku oczywiście nasz kalendarz będzie wyglądał zupełnie inaczej, będzie wisiał w innym miejscu i co ważne – nie będzie w nim  słodyczy 🙂  Nasz ubiegłoroczny kalendarz i zadania jakie w nim się znalazły znajdziecie w tym wpisie.

img_0599W tym roku kalendarz jest tylko dla Milenki, a w nim – różnego typu zadania. Mój tegoroczny kalendarz jest bardzo prosty – przygotowałam szare koperty formatu A4, do tego wydrukowałam etykiety z numerami (możecie je pobrać tutaj).

W przyszłym roku zrobię etykiety kwadratowe, bo wycinanie tych kółeczek mnie wymęczyło do tego stopnia, że po dziesiątym kółeczku miałam dość 😉 Etykiety nakleiłam na koperty a do kopert losowo powkładałam zadania z mojego Kalendarza Adwentowego (do kupienia tutaj).

img_0601Karty z szablonami do prac kreatywnych po prostu wydrukowałam i wsunęłam do kopert.

Będziemy je kolorować, malować farbami przy użyciu pędzli, paluszków, będziemy wyklejać krepina, kolorowym papierem, nasionami, watą, folią spożywczą, kolorowymi cekinami – wszystko zależy od tego co w danej chwili wpadnie mi do głowy i co będę miała pod ręką.

Każda praca zawiśnie na strunie w pokoju Milenki, aby cieszyć oczy przez dłuższy czas.

Układankę do analizy i syntezy wzrokowej z Mikołajem odrobinę przygotowałam – czy odcięłam białe krawędzie i tak przygotowaną włożyłam do koperty. teraz wystarczy tylko odciąć elementy obrazka a duży obrazek na bieżąco wkleić do zeszytu pracy.

img_0604

Wszystkie układanki paskowe przygotowałam w ten sposób:

img_0605

Teraz po otworzeniu koperty Milenka będzie mogła od razu układać, a po ułożeniu na stoliku wklei do swojego zeszytu pracy.

Układanki do nauki czytania zalaminowałam pocięłam na części i wrzuciłam do koperty. Chciałam aby dłużej służyły – stąd moja decyzja o zalaminowaniu:

img_0607

W analogiczny sposób postąpiłam z postaciami. Wycięłam zalaminowałm i teraz przy zabawie będziemy trenowały przyimki, układały i opowiadały historyjki:

img_0609

Obrazki do stworzenia kartki świątecznej tylko wydrukowałam i włożyłam do koperty. Milenka samodzielnie będzie wycinała postacie, a następnie stworzymy z nich kartkę świąteczną dla dziadków poprzez naklejenie postaci na złożonej na pół kartce z kolorowego bloku technicznego.

img_0611Tak przygotowane koperty powiesiłam na strunach w kuchni – tych które służą nam do eksponowania prac dzieci 🙂 W tym roku wygląda więc tak:

img_0944Pozdrawiamy Was gorąco i pędzimy wypełniać nasz pierwszy dzień – dziś jest szablon z bałwankiem, w ruch idzie więc wata, farby i klej 🙂

 

 

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *