Gwiazdozbiory

Gwiazdozbiory

Edukacja Edukacja Montessori Edukacja przyrodnicza Materiał kosmiczny Moim okiem 0


Temat „kosmos” wraca do nas cyklicznie i regularnie. Nasze półki z pomocami w tym temacie są coraz bogatsze, a Milenka z przyjemnością słucha gdy czytam jej książki o kosmosie.

Jakiś czas temu na blogu pokazywałam nasze montessorniańskie aktywności o kosmosie. Pokazywałam nasze książki, oraz karty z układem i księżycami różnych planet jakie przygotowałam Milence. Wpis ten możesz przeczytać tutaj: „Kosmos – nasze materiały Montessori„.

Robiłyśmy także lapbooka, o którym więcej możesz przeczytać tutaj: „Lapbook – układ słoneczny

Co u nas nowego w tym temacie?

Na rynku pojawiła się nowa pomoc edukacyjna firmy Buu Strasznie Fajne Zabawki i jest to zestaw drewnianych kart przedstawiających najbardziej znane gwiazdozbiory, wszystkie konstelacje zodiakalne.

W pomocy tej dodatkowo znajdują się tabliczki przedstawiające zaćmienie słońca i fazy księżyca.


Gwiazdozbiory

Czy Twoje dziecko wie w jaki sposób powstają gwiazdy? A ile gwiazd można dostrzec gołym okiem? Informacje te znajdziesz na dołączonej do zestawu kart ulotce.

Co wyróżnia te karty? Oczywiście oprócz oczywistego, że takiego typu pomocy po prostu nie ma na naszym rynku…

Weź latarkę i….

zgaś światło w pokoju… Weź do ręki kartę z dowolnym gwiazdozbiorem i skieruj promień latarki na tabliczkę.

Spójrz na ścianę i…. – tak! To jest to co wzbudza zachwyt dzieci! na ścianie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozświetlają się różne gwiazdozbiory.


Gwiazdozbiory

Możesz z dzieckiem, nie tylko świecić latarką na tabliczki, ale także bawić się w ten sposób, że na zmianę: jedno z Was oświetla latarką tabliczkę a drugie zgaduje jaki to gwiazdozbiór, tylko patrząc na gwiazdy wyświetlone na ścianie.

Możesz poprosić dziecko aby początkowo wzorując się na karcie, samodzielnie narysowało gwiazdozbiór. W późniejszym etapie możesz prosić dziecko, aby już samodzielnie na kartce rysowało zapamiętane gwiazdozbiory. A sprawdzać poprawność rysunku możecie nie tylko patrząc na drewnianą kartę, ale także świecąc na nią latarką.


Gwiazdozbiory

A gdy już rozbudzisz ciekawość dziecka, pozwól mu sięgnąć dalej! Poczytaj razem z nim, wyszukaj w internecie różne ciekawostki. Czy wiesz na przykład jakie są najjaśniejsze gwiazdy są w gwiazdozbiorze Bliźniąt?

Podpowiem Ci: Najjaśniejsze jego gwiazdy Kastor i Polluks są do siebie zupełnie niepodobne. Bliższy Polluks jest samotnym olbrzymem pomarańczowym i w ogóle mało interesującym obiektem, Kastor natomiast należy do najciekawszych gwiazd na niebie. W lunecie rozpada się na dwie niebieskawe gwiazdy (Kastor A i Kastor B ), a opodal nich znajduje się czerwonawy karzeł (Kastor C).

Zostawiam Cię teraz z gwiazdozbiorami Buu, latarką i ciekawością Twojego dziecka. Pamiętaj, że niewinnie rozpoczynająca się zabawa w świecenie latarką w tabliczki w ciemnym pokoju i odgadywanie nazw gwiazdozbiorów może przerodzić się w ogromną pasję!


Gwiazdozbiory



Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.


“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *