Co to jest Busy Book i jak się nim bawić?

Co to jest Busy Book i jak się nim bawić?

Analiza i synteza wzrokowa Baza wiedzy Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia funkcji poznawczych Ćwiczenia lewopółkulowe Kategoryzacje Sekwencje słuchowe Sekwencje wzrokowe Terapia Video 0


O tym co to jest Busy Book pisałam już w jednym z artykułów: Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu, postanowiłam jednak pokazać możliwości moich książek na spotkaniu #CzasNaPogaduchy.

#CzasNaPogaduchy to spotkanie podczas którego znajdziesz porcję wiedzy z zakresu terapii dziecka z problemami z nabywaniem i rozumieniem mowy.
Znajdziesz tu także sporo motywacji, pomysłów na ćwiczenia terapeutyczne, a także pogadamy sobie jak mama z mamą przy kawie i ciastku o wszystkim i niczym – bo nie sam terapią dziecka człowiek żyje.
Czasem się pośmiejemy, czasem poplotkujemy, pogadamy też o wodzie i pogodzie.
Podczas spotkań #CzasNaPogaduchy odpowiadam także na Wasze pytania, ale plotę również 3 po 3 co mi ślina na język przyniesie.


Podczas spotkania które odbyło się 12 marca 2020 pokazuję Ci jak możesz bawić się z dzieckiem na moich książkach Busy Book: Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu oraz Busy Book – Strażak Franek.

Zobacz jak możesz pracować na tych ksiązkach ze swoim dzieckiem!

Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu.

Busy Book mojego autorstwa to pięknie ilustrowana książka z krótką historyjką oraz zadaniami nawiązującymi tematycznie do tekstu.
Każda strona z ćwiczeniami została przygotowana tak, aby to rodzic/terapeuta mógł zdecydować sam o poziomie trudności wykonywanego zadania.
Książeczka składa się z okładki, oraz 17 stron książki z zadaniami i opowiadaniem oraz 14 stron z etykietami do ćwiczeń.

Książka dostępna jest w 3 wersjach:

  1. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: duże litery – w wersji „Duże Litery” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane dużymi, drukowanymi literami czcionką: Arial 24.
  2. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: rodzic czyta dziecku – w wersji „Rodzic czyta dziecku” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane czcionką: Arial 24, kursywa.
  3. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: dziecko samodzielnie czytające – w wersji „Dziecko samodzielnie czytające” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane czcionką: Arial 24.

Busy Book – Strażak Franek

To pięknie ilustrowana książka z krótką historyjką oraz zadaniami nawiązującymi tematycznie do tekstu.
Książeczka składa się z okładki, oraz 18 stron książki z zadaniami i opowiadaniem, 3 stron kolorowanek oraz 11 stron z etykietami do ćwiczeń.

Książeczka Busy Book – Strażak Franek jest dostępna tylko i wyłącznie w wersji „duże litery” i posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane dużymi, drukowanymi literami czcionką: Arial 24, dla dzieci uczących się czytać metodą sylabową.


Jeśli masz ochotę być z nami na żywo podczas tych luźnych spotkań – zapraszam Cię w każdy czwartek o godzinie 10:00  na mój profil na Facebook lub na Instagram.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.Pobierz darmowe materiały do zabaw z dzieckiem!
Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: