Miesiąc: marzec 2016

Orientacja w przestrzeni oraz rozumienie przyimków określających relacje przestrzenne

Chciałabym Wam dziś zaproponować garść zabaw usprawniających orientację w przestrzeni oraz rozumienie przyimków określających relacje przestrzenne. To co nam dorosłym wydaje się łatwe i proste – dla dziecka wcale takie nie jest. Na początek proponuję pobawić się z dzieckiem w zabawy ruchowe, na przykład: wspólna z rodzicem zabawa ruchowa do tekstów piosenek kształtujących orientację przestrzenną,…
Read more


0

Opowiedz mi historyjkę…

Praca z historyjką obrazkową wspiera rozwój zdolności narracji u dziecka. Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć opowiedzenia własnej  historyjki będą motywowały dziecko do budowania coraz bardziej złożonych zdań. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co układa na obrazku, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.…
Read more


0

Chlapu chlap – czyli ćwiczenia motoryki dużej

Ostatnio głównie piszę o ćwiczeniach motoryki małej, ćwiczeniach pamięci itp. Kolejnym, bardzo ważnym elementem terapii są ćwiczenia sprawności ruchowej – bowiem przez różnego typu aktywność ruchową dziecko wzbogaca swoje coraz to nowe umiejętności. Dobranie właściwych ćwiczeń do indywidualnego poziomu rozwoju psychoruchowego jest bardzo istotnym elementem terapii. Rozwijając ogólną sprawność ruchową dziecka, dążymy do rozluźnienia i…
Read more


0

Układanki lewopółkulowe – tworzymy na szybkiego coś z niczego

Wczoraj Milcia miała kolejną diagnozę u psychologa i dostaliśmy zalecenie: układanki lewopółkulowe. Aby zrobić coś na cito trzeba mieć do tego pomoce. Oczywiście mogłam kupić  i kupiłam gotowy pakiet z CMK – Układanki lewopółkulowe Jagody Cieszyńskiej, ale… Wszystko super, ale od wyklikania do odebrania długa droga, przelewy bankowe, dostawa pocztą…to trwa, a ja potrzebowałam na…
Read more


2

Rytmy i dźwięki – postukaj, popukaj, odgadnij

Jakiś czas temu kupiłam córce bardzo interesującą pomoc w sklepie Moje Bambino. Jakoś nie było okazji, żeby Wam pokazać jak na niej pracujemy. Więc teraz nadrobię zaległości 🙂 W zasadzie pakiet „Rytmy i dźwięki” składa się z dwóch części – pakietu dla nauczyciela i pakietu dla ucznia. W pakiecie dla ucznia nie ma żadnych przykładowych…
Read more


0

Unieśmy się ponad chmury

Zawsze marzyłam o locie balonem gdy byłam mała. Oczywiście mam lęk wysokości, ale sama myśl o takim locie wydawała mi się bardzo magiczna. W internecie natknęłam się na wiele pomysłów jak samemu wykonać balony – od takich naprawdę latających do takich które są tylko dekoracją. Zdecydowałam, że z Milenką zaczniemy od tych które są tylko…
Read more


0

Powoli zbliża się wiosna…

Powoli zbliża się wiosna, dni są coraz dłuższe, temperatura rośnie i budzą się robaki, motyle, gąsienice… Wiele dzieci odczuwa lęk przed owadami. Zresztą nie tylko dzieci – ja odczuwam paniczny lęk na widok…pająka. Wielkość obojętna 😉 Milcia swego czasu chętnie obserwowała owady, do czasu aż któregoś pięknego letniego dnia, bawiąc się w piaskownicy zaobserwowała dwie…
Read more


0

Kiedy wiosną pada deszcz…

Kiedy wiosną pada deszcz, niektórzy tatusiowie (jak nasz) nie zwracając uwagi na aurę pedałują do pracy rowerem. Nie jest fajnie jeździć rowerem do pracy w deszczu. Dla wszystkich tatusiów dojeżdżających rowerem w deszczu do pracy, ale także tych którzy korzystają z komunikacji miejskiej lub dojeżdżają własnym samochodem – ale mimo to i tak woda kapie…
Read more


0

Teatrzyk „Merida Waleczna”

Będziemy się dziś bawić w teatrzyk. W teatrzyku będziemy wystawiać bajkę „Merida Waleczna”. Oglądaliście ją? Cudowna! Milenka nie oglądała i pewnie jeszcze długo jej nie obejrzy, co zupełnie nam nie przeszkadza w zabawie z Meridą. Przygotowałam córce Meridę, konia, tarczę strzelecką oraz trzech braci Meridy – podobnych do siebie jak dwie krople wody. Wycięłam postacie,…
Read more


4