Robimy łatwą makatkę – kreatywne zabawy z dzieckiem

Robimy łatwą makatkę – kreatywne zabawy z dzieckiem

DIY zabawy i pomoce Motoryka mała i terapia reki 0


Chciałabym Ci pokazać w jaki sposób możesz z dzieckiem stworzyć łatwą makatkę, przy zerowym nakładzie finansowym.

Wyplatanie makatek, to nie tylko zajęcie bardzo wyciszające i relaksujące dziecko, ale także wspaniała terapia ręki.

Co będziesz potrzebować?

Myślę, że większość o ile nie wszystkie materiały masz w domu.

Potrzebny będzie Ci kawałek kartonu. Ja do takich prac zawsze mam schowany, rozłożony na płasko jakiś karton po przesyłce. Przecież nigdy ie wiadomo kiedy taki karton może się przydać – prawda?

Z kartonu wytnij koła różnej wielkości. Jeśli nie masz cyrkla, na kartonie możesz odrysować kubki i talerze różnej wielkości.

Ponacinaj koła i przewlecz przez nie włóczkę.Daj dziecku kawałki kolorowej wełny i wyjaśnij sposób przewlekania.

I to tyle co potrzebujesz 🙂 My nasze makatki po zakończeniu tkania udekorowałyśmy kolorowymi pomponami, cekinami i materiałowymi kwiatkami.
Zapisz się na mój newsletter i pobierz darmowe materiały do zabaw z dzieckiem!Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: