Kosmos – nasze materiały Montessori

Kosmos – nasze materiały Montessori

Edukacja Edukacja Montessori Edukacja przyrodnicza Materiał kosmiczny 0



Moi czytelnicy wielokrotnie prosili mnie, abym zrobiła spis polecanych przeze mnie pomocy.

Przyznam Ci się, że owszem usiadłam do tego, ale ilość pracy jaką trzeba w to włożyć, totalnie mnie przytłoczyła! Pomyślałam więc: „Może mogę to jakoś inaczej zorganizować? Tak, aby nie było to aż tak czasochłonne, ale aby takie treści się ukazały?”

Wymyśliłam więc, że od czasu do czasu, gdy będę Milence wymieniała pomoce na półkach – zrobię zdjęcia i opiszę je w artykule na blogu.

Zaczynamy tematem: kosmos!

Dziś pokażę Ci jakie pomoce o tej tematyce znajdują się na naszych półkach. Mam nadzieję, że się zainspirujesz.

Do tych pomocy będziemy wykonywały także różnorodne aktywności, które na bieżące będę pokazywać na moim koncie na Instagram i Facebook.

Będę także aktualizowała ten wpis, o zdjęcia wykonanych przez nas aktywności tak, abyś sumarycznie w jednym miejscu miała wszystkie pomoce i pomysły na zabawy.

NASZE POMOCE


Układanka „Układ Słoneczny” firmy SkumajTo to wspaniała pomoc pozwalająca dziecku fizycznie dotknąć poszczególnych planet. Na podstawie są wygrawerowane nazwy poszczególnych planet. Umieszczone są także na niej specjalne otwory, w których dziecko za pomocą szczypiec lub rączkami układa planety.





Planety, tak jak w rzeczywistości mają różne rozmiary. Wszystkie są ręcznie malowane, unikatowe i niepowtarzalne – tak, aby jak najlepiej oddać charakter poszczególnych ciał niebieskich. 





Na powyższym zdjęciu widzisz także karty trójdzielne. Karty te są mojego autorstwa i możesz kupić je w moim sklepie.





A skoro już pokazałam Ci moje karty trójdzielne „Układ słoneczny” to dodam jeszcze tylko, że w zestawie z tymi kartami znajdują się karty z księżycami wraz z kartą kontroli i wyglądają tak:




Jak używamy tych kart?

Na początek układamy na stoliku wszystkie planety z księżycami – wspierając się kartą kontroli. Następnie bierzemy kartę z księżycem i wyszukujemy na karcie kontroli – do jakiej planety należy dany księżyc.

Na koniec porządkujemy księżyce i wrzucamy do odpowiedniej przegródki w skrzyneczce.





Kolejną godną polecenia pomocą jest zestaw Gwiazdozbiory firmy Buu Strasznie Fajne Zabawki.

To zestaw drewnianych kart, który zawiera karty z najbardziej znanymi gwiazdozbiorami, wszystkimi konstelacjami zodiakalnymi oraz tabliczki przedstawiające zaćmienie słońca i fazy księżyca.

Więcej o Gwiazdozbiorach możesz przeczytać w moim wpisie na blogu: „Gwiazdozbiory„.





Na zdjęciu widzisz także 2 książeczki, które w chwili obecnej już chyba trudno zdobyć. To dwie części książeczki „Atlas Nieba”, która była dodawana jako darmowy dodatek do jakiejś gazety.

Bardzo interesująca pozycją jest książka pt. „Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach„. To książka z wydawnictwa Multico. Wspaniałe zdjęcia, interesujące informacje – serdecznie Ci polecam.

Dodatkowo na Milenki półkach znajduje się także „Globus planetarium konstelacje„. Niestety to jedyna informacja jaka została mi w pamięci – czyli nazwa.

Kupiłam go na wyprzedaży w Empiku, za jakieś śmieszne pieniądze. Kosztował może z 30 zł?

Globus po pierwsze jest ruchomy. Po włączeniu zapala się światło i podświetla konstelacje, globus się kręci, a głos lektora opowiada o gwiazdach. Załączoną latarką punktową można oświetlać sobie konkretne konstelacje, które chcemy pokazać dziecku.

Na plus tego globusa przemawia fakt, że kupiłam go za bezcen i Milenka jest nim zachwycona.

Na minus: muzyka jaka gra na początku jest tak agresywna i głośna, że rozmyślam nad tym, czy nie rozłożyć go na części pierwsze i nie odlutować kabla od głośnika. DRAMAT!





Na ścianie w Milenki pokoju wisi lampka nocna w kształcie księżyca. Lampka ma parę ustawień, ale najfajniejsze jest takie, gdy po kolei wyświetla fazy księżyca.

Lamkę tę kupił mój mąż w Londynie, gdy był z synami na wycieczce w jakimś muzeum – niestety z głowy mi wypadło w jakim, bo było to dość dawno temu.





Przygotowałam także Milence karty z fazami księżyca i możesz kupić je w moim sklepie.





W internecie znalazłam plakat z rakietami (niestety nie zapisałam adresu), który wydrukowałam. W naszych aktywnościach zagościły wydrapywanki w temacie kosmos, które możesz kupić w sklepie Majolinek.

Kolejną, ciekawą pozycją książkową jaką mamy to książka „Kosmos” Wydawnictwa Olesiejuk.





Kolejne trzy ksiązki, które chciałam ci polecić to: „Badacze kosmosu” wydawnictwo Olesiejuk, „WOW! Ilustrowana encyklopedia kosmosu” wydawnictwo National Geografic oraz książka z otwieranymi okienkami „Atlas dla dzieci – astronomia” wydawnictwa Olesiejuk.





Ostatnią pomocą z zakresu tematyki „kosmos” jest mata, którą kupiłam parę dni temu w sklepie Maty Montessori.

Powiesiłam ją na karniszu strunowym nad łóżkiem Milenki.





AKTYWNOŚCI

Przygotowałam Milence materiały do samodzielnego stworzenia lapbooka o układzie słonecznym.

Więcej o tym lapbooku i jak go przygotować, napisałam we wpisie Lapbook – układ słoneczny. Zachęcam Cię do zapoznania się z nim.

Materiały do tego lapbooka możesz kupić w moim sklepie.





Milenka swój lapbook wykonała samodzielnie, korzystając właśnie z materiałów które jej przygotowałam. Sama wycinała, malowała i decydowała które karty wkleić w którym miejscu lapbooka.






Zapisz się na mój newsletter i pobierz darmowe materiały do zabaw z dzieckiem!



Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: