Diabelski młyn – zabawy dla maluszków

Diabelski młyn – zabawy dla maluszków

Moim okiem 0


Diabelski Młyn to zabawka, która swoim wyglądem zachęci do zabawy każdego Małego Odkrywcę. Piękna kolorystyka, solidne wykonanie – zabawka idealna już dla najmłodszych dzieci.

Diabelski młyn Petit Collage

Nie ukrywam, że z wielką przyjemnością siadam do opisania Ci tej zabawki. Diabelski młyn Petit Collage – otrzymałam ze sklepu Majolinek – specjalnie na Wasze życzenie – do przetestowania i opisania.

Tak, współpracuję z dziewczynami z Majolinka i jeśli cokolwiek z ich oferty Cię interesuje i chcesz, abym to przetestowała, sprawdziła i opisała jakie daje możliwości edukacyjne – śmiało pisz do dziewczyn z Majolinka lub do mnie.

Ale wracając do diabelskiego młyna…

Petit Collage to dzieło Loreny Siminovich, która wymyśliła linię w 2006 roku z jej charakterystycznymi, ręcznie robionymi kolażami na drewnie. To, co zaczęło się od prostych kolaży, od tego czasu stało się żywą kolekcją uwielbianą na całym świecie.

Petit Collage łączy ze sobą nowoczesną estetykę z kryteriami zrównoważonego rozwoju, tworząc odważne, przemyślane produkty, które inspirują małe dzieci. Zabawki są pięknie zaprojektowane, aby były przyjemne dla oka i wygodne w użyciu. Kochają je dzieci i kochają je ich rodzice.Na czym polega zabawa?

Najprościej rzecz ujmując – dziecko wkłada do wagoników drewniane figurki i kręci rączką wprawiając młyn w ruch. Dodatkowo na przednim panelu zabawki znajduje się malutkie liczydło, na którym dziecko może uczyć się przeliczać do trzech.

A tak trochę bardziej finezyjnie?

Zacznę może od tego, że moja 7 letnia córka bawiła się tym młynem wyśmienicie i to przez dłuższy czas. Pamiętaj, że zabawki nie mają górnej granicy wieku.

Moja 7 latka bawiła się w scenkę: zwierzątka rozmawiały ze sobą, pięknymi, długimi zdaniami. A nawet pokłóciły się o to kto będzie jechał w czerwonym wagoniku!Jak Twoje dziecko może się bawić?

Pokaż dziecku w jaki sposób wkładać zwierzątka do wagoników. Na początku niech wkłada dowolnie – ćwiczy w ten sposób koordynację – ręka oko.

Później zapoznaj dziecko z kolorami, powiedz mu jak dany kolor się nazywa i proś, aby włożyło zwierzątka do wagonika o odpowiednim kolorze – takim jak ubranko zwierzątka.

Zaproponuj dziecku aby ustawiło zwierzątka w kolejkę do karuzeli. Każde wsiadające zwierzątko, to jeden koralik przesunięty na liczydle i głośne przeliczanie razem z mamą. Tak! Dziecko w wieku około 1,5 – 2 latka to bardzo dobry czas na pierwsze samodzielne próby przeliczania.To także dobry czas na…

pierwsze próby i naukę rozpoznawania symboli graficznych liczb! Na wagonikach nadrukowane są liczby: 1,2,3. Już teraz, gdy Twoje dziecko jest malutkie możesz bawić się z nim, ćwicząc rozumienie poleceń. Poproś dziecko: włóż kotka do wagonika z cyferką 3.

Pamiętaj o tym, że nim zaczniesz prosić dziecko aby wykonało takie polecenie, musisz mu wielokrotnie pokazać która to jest cyferka 3. Możesz bawić się z dzieckiem i mówić na głos: Zobacz to jest kotek. Kotka włożę do wagonika z cyferką 3. Dotknij palcem cyfry 3 na wagoniku i powiedz do dziecka: To jest cyferka 3. A może pomożesz mi i włożysz kotka do wagonika z cyferką 3?Poproś teraz dziecko, aby na liczydle przesunęło tyle koralików, ile wskazuje cyferka na wagoniku.

Czy wiesz, że tego typu zabawy to wstęp do matematyki? Nie unikaj ich, bo dzięki temu Twoje dziecko z radością wkroczy w świat matematyki.

Przeliczajcie zwierzątka, wskazujcie cyferki na wagonikach i nazywajcie je, przesuwajcie korale na liczydle.

Ale nie tylko!

Proś dziecko aby kręciło korbką zabawki za każdym razem głośno przeliczając obroty. Nie zapominaj o tym, że dziecko może kręcić korbką w prawą i lewą stronę!

Czy wiesz, że…

Gdy dziecko położy się na brzuszku i poprosisz go aby obiema rączkami chwyciło za koło diabelskiego młyna i kręciło nim w prawo, później w lewo… to właśnie w tej chwili Twoje dziecko wspaniale ćwiczy mięśnie grzbietu?

Spróbuj najpierw sama jak mi nie wierzysz. Połóż się na brzuchu, weź do rąk choćby plastikowy talerz. Wyprostuj dłonie przed siebie i unosząc łokcie ponad podłogę staraj się nim kręcić jak kierownicą. Czujesz plecki? A brzuszek? Świetnie! Właśnie o to chodzi!
Zapisz się na mój newsletter i pobierz darmowe materiały do zabaw z dzieckiem!Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: