Diabelska szóstka – gra dla całej rodziny

Diabelska szóstka – gra dla całej rodziny

Baza wiedzy Edukacja Gry Planszowe i Karciane Moim okiem 0


Diabelska szóstka nazywana także „Podstępną grą Tricky 6” to wspaniała gra dla całej rodziny.

Urzekło mnie w niej to, że mogą w nią grać już 3 letnie dzieci, a nawet młodsze. Jeśli tylko dziecko potrafi przeliczyć liczbę kropek na kostce – już może grać!

Jak wygląda gra?

Diabelska szóstka to małe, drewniane pudełko, na którego wieczku nadrukowane są cyfry oraz umieszczone otwory na kołeczki. Wieczko przekręca się w bok, a w środku znajduje się kość do gry oraz kołeczki, którymi gramy.Diabelska szóstka


Całość jest mała, zgrabna, a dzięki temu, że kołeczki chowane są do środka pudełka – nic nam się nie pogubi gdy zdecydujemy się, że gra jedzie z nami w podróż.

Zasady gry

Niestety zasady gry które początkowo wydawały mi się banalne, później podczas pierwszej rozgrywki wprawiły mnie w konsternację. Wymyśliłam więc własne zasady i wydaje mi się, że w większej części są zgodne z przemyśleniem autora.

Grać może tyle osób ile tylko chcemy. Jeśli chcemy aby grały dwie osoby, a rozgrywka była dłuższa, rozdajemy wszystkie kołeczki między graczy. Jeśli grają dwie osoby a rozgrywka ma trwać ok. 10 minut – rozdajemy każdemu graczowi po 4-5 kołeczki.

Zaczyna tradycyjnie najmłodszy gracz, rzuca kostką i wkłada jeden kołeczek do otworu z taką liczbą, ile wypadło na kości.

Następny gracz rzuca kością i wkłada kołeczek. Jeśli którykolwiek z graczy wyrzuci 6 – kołeczek wpada do środka, gdyż tylko cyfra 6 jest „odblokowana” czyli mówiąc wprost: jest dziura na wylot i kołeczek wpada do środka pudełka.Diabelska szóstka


A co jak pole jest zablokowane kołeczkiem?

I tutaj miałam właśnie problem ze zrozumieniem zasad gry, gramy więc następująco: jeśli gracz wyrzuci na przykład 3, a pole 3 jest zablokowane innym kołeczkiem – gracz nie może włożyć swojego.

Traci więc ruch i na dodatek dostaje karniaka: zabiera kołeczek z pola 3 do własnych zasobów.

Wygrywa gracz który pozbędzie się wszystkich kołeczków ze swojej puli.

Prawda, że Diabelska szóstka to fajna gra?

Łatwa, prosta i przyjemna, świetnie nada się nawet dla 5-6 graczy.

Naszą grę mamy ze sklepu MajolinekPodstępna gra Tricky 6

Serdecznie ją Wam polecam, bo naprawdę fajnie zajmuje dziecko, przy okazji ucząc przeliczania.Zapisz się na mój newsletter i pobierz darmowe materiały do zabaw z dzieckiem!Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych! 

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: