Miesiąc: grudzień 2017

Montessori - tablica do nauki dodawania

Montessori – tablica do nauki dodawania

  Milenka nie ma większych kłopotów z dodawaniem na konkretach, po krótszej lub dłuższej chwili zawsze zsumuje składniki, jednak w chwili gdy znika ze stolika konkret i pojawiają się same liczby – czyli abstrakt – jest to dla niej bariera nie do pokonania. Myślę, że nie tylko afatycy, ale także zdrowe dzieci bez dysfunkcji, w…
Read more


0
Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

Ćwiczenia terapeutyczne z wykorzystaniem patyczków laryngologicznych

  Jak wiecie jestem gorącą fanką patyczków laryngologicznych z których można tworzyć naprawdę cuda. Jakie cuda? Różnego rodzaju ozdoby których mnóstwo możecie znaleźć w internecie. Ja jednak skupiam się na tym jak w ćwiczeniach terapeutycznych można je wykorzystać? Pokazywałam już Wam moje pomysły na to, jak z jednego patyczka laryngologicznego, spinaczy i pianki kreatywnej zrobić…
Read more


0
Marbushka - Utracony naszyjnik

Marbushka – gra „Utracony naszyjnik” w terapii

  Pewnego dnia poszukując prezentu pod choinkę dla Milenki od dziadków – zakochałam się… Zakochałam się w… W grach planszowych wykonanych przez duet węgierskich artystów grafików. Oszalałam na ich punkcie – dosłownie! Gry planszowe Marbushka są jedyne w swoim rodzaju, śmiało mogę powiedzieć, że są unikatowe. Zachwycają zarówno estetycznym wykonaniem, jak i propozycją oryginalnej, rozwijającej…
Read more


0
Ruchomy kalendarz z laleczkami

Ruchomy kalendarz z laleczkami

  Nauka dni tygodnia, nazw miesięcy, pór roku to dla afatyka szalenie skomplikowana sprawa. Warto mu to ułatwić wprowadzając różnego typu kalendarze – na przykład ruchomy kalendarz z laleczkami. Co to jest ruchomy kalendarz z laleczkami? Wprowadzałam Milence różnego typu pomoce do nauki dni tygodnia, wycinałam z pianki kreatywnej, szyłam makatki. Przez rok intensywnych ćwiczeń,…
Read more


0
gra w węża

Gra w węża

Dzisiaj chciałabym pokazać na czym polega gra w węża Co to jest gra w węża? Gra w węża, to nie jest tradycyjna „gra” w pełnym rozumieniu słowa „gra”. To nie jest rozgrywka, nie ma tu „grających”, „wygranych” bądź ”przegranych”. Tak prawdę mówiąc nie mam pojęcia dlaczego w matematyce Montessori używa się słowa „gra”. Uważam, że…
Read more


0